Bunkr C1

Dobré Pole
RezervovatKoupit voucher

Parkování

do 10 m

220V

Z obnovitelných zdrojů

Voda

15l užitkové vody

1,5 lůžka

nepravidelný tvar

TV

připojení USB

Futuristický, dobrodružný a útulný, tak by se dal popsat náš nejmenší bunkr C1. Podobně jako bunkr 37 se nalézá v oblasti Pálavy na jižní Moravě. Bunkr sousedí s dvěma viničními tratěmi, které odděluje zpevněná cesta po které můžete k bunkru přijet. Tento bunkr byl budován jako pozorovatelna a to ho také předurčilo k příjemným rozhledům do krajiny. Samotný bunkr je extrémně malý a jeho vnitřní prostor z velké části zabírá skládací postel s rozměry 190×130 cm v rozloženém stavu. Na zdech a stropě jsou dochovány dobové výdřevy, které dodávají celému prostoru na útulnosti. Přímo z bunkru můžete vyrazit na přírodní památku Dunajovické kopce, které začínají 100 m od bunkru. Pokud byste chtěli vyzkoušet místní vína, naleznete v přilehlých obcích mnoho sklípků. Pro aktivní zábavu využijte nedaleký Aqualend Moravia, který je na břehu nádrže Vodní Mlýny. Kulturní zážitek můžete prožít v městě Mikulově nebo v Lednicko-valtickém areálu zapsaném do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Bunkr napájí energie ze solární panelu umístěném na bývalém vojenském stožáru umístěném na střeše bunkru. Uvnitř je vybavený skládací postelí nepravidelného tvaru v nejdelších rozměrech 190 x 130 cm, TV s možností připojení vlastního USB, malým plynovým topením na kartuše, meteostanici s aktuálním počasím, led osvětlením, UV osvětlením, měničem na 220V s možností připojit zařízení do 150W, plynovým vařič, základním nádobím, dřevem pro venkovní oheň a kanystrem 15l užitkové vody.

Bunkr je dostupný autem a to po polní cestě, která k bunkru vede ze dvou stran. Vzhledem k aktuálnímu stavu doporučujeme zvolit severní cestu (v plánkách označovanou jako A). V případě zhoršení počasí je sjízdnost polní cesty značně omezená a hrozí zapadnutí automobilu. V tomto případě doporučujeme auto zanechat na asfaltové cestě a k bunkru dojít pěšky. Vaši domácí mazlíčci jsou vítáni ve vlastním pelíšku.

Bunkr C1