Bunkr 67

Řehlovice
RezervovatKoupit voucher

Parkování

vedle bunkru

220V

Z obnovitelných zdrojů

Voda

20l užitkové vody

2 osoby

150x190 nepravidelný tvar

TV

s IPTV a s archivem filmů

Inovativní, promyšlený, osobitý. Představujeme Vám náš další bunkr nazvaný 67. Naleznete ho v srdci Českého středohoří zhruba 8 km od Ústí nad Labem v obci Řehlovice. Jeho poloha je vhodná k poznávání a prozkoumávání krás okolní krajiny. V okolí je nespočet zajímavých míst k navštívení. Ve vedlejší obci Stadice naleznete pomník Přemysla Oráče, který z těchto míst podle legendy pocházel. Pokud Vás zajímá turistika můžete naplánovat tůru na některou z nedalekých vyhaslých sopek Českého středohoří, ta největší – Milešovka je po turistických trasách vzdálená asi 9km. Okolní silnice lákají milovníky silniční cyklistiky na nádherné scenerie kopců, kvalitní asfalt a nízký provoz dopravy. Zkrátka nezůstanou ani nadšenci do horských kol, okolní travnaté kopce jsou protkány množstvím tras, cest a stezek. Výlet za památkami můžete udělat do již zmiňovaného Ústí nebo nedalekých Teplic.

Bunkr napájí energie ze solárních panelu umístěných na bývalém vojenském stožáru instalovaném na střeše bunkru. K přespání je vybaven rohovou postelí nepravidelného tvaru 200 x 150 cm, základní lůžkoviny. Vytápění je zajišťováno plynovým topení s externím odvodem spalin. V bunkru také naleznete: TV s multimediálním centrem pro sledování televize, filmů, HBO, internetový prohlížeč, Wi-Fi, plynový vařič, ledničku, základní nádobí, zásobu 20l užitkové vody, led osvětlení, měnič na 220V s výkonem do 150W, automatickou ventilaci, meteostanicí, detektor CO2, lékárničku, hasící přístroj, solární sprchu.

Venku je pro Vás nachystáno posezení s pergolou přinášející stín nebo ochranu proti nepřízni počasí. Venkovní ohniště se zásobou dřeva, suché WC.

Bunkr je velmi dobře dostupný autem, parkování je na připravené parkovací ploše vedle bunkru. V obci je také dobré vlakové a autobusové spojení.

Na vzhledu bunkru se podílel umělec Tomáš Javůrek, který si jako ústřední motiv vybral protitankovou překážku tzv. ježka nebo přesněji rozsocháče a motiv ostnatého drátu. Tento motiv provází Bunkr 67 jak v exteriéru tak i v interiéru, stejně jako rozsocháč provází dobu okolo 2. světové války tak i daleko po ní. Při přemýšlení jak tento bunkr nazvat bylo nasnadě použít Tomášovo zamilované číslo a tak jsme nechali vzniknout Bunkru 67. Vaši domácí mazlíčci jsou vítáni ve vlastním pelíšku.

Odkaz na přesnou pozici Bunkru 67

50°36’23.4″N 13°56’43.0″E

Bunkr 67