Deadline se nemilosrdně blíží jako návštěva zubaře. Ani po třetím kafi se necítíte probuzení. Chybí vám poslední stránka, možná jen poslední věta nebo nápad, ale na prázdnou stránku ve Wordu koukáte už přes hodinu. Zahoďte prášky na soustředění – známe lepší metody, jak se soustředit. Zalezte si s prací do bunkru.

Flow má dneska cenu zlata. Je to duševní stav, kdy jsme natolik ponoření do konkrétní činnosti, že nás nevyruší sebemenší zvuk ani vlastní myšlenky. Zakousnout se do práce na několik desítek minut nebo pár hodin je prakticky nemožné.

Hlavně v dnešní době, kdy nás ruší kolegové, sousedé, mobilní telefony a sociální sítě. Jak tedy najít klid, začít se soustředit a nemuset kupovat opuštěný ostrov? My se schováváme do bunkru a až zjistíte proč, schováte se v něm také!

Bunkr 67: Práce na samotě, ale s Wi-Fi na dosah

Možná jste vývojář, freelancer či majitel e-shopu. Nejen tyto profese spojuje možnost práce odkudkoliv, kde jde internet. Pokud ani vy nemusíte sedět v kanceláři od devíti do pěti a chcete změnit pracovní prostředí, vyrazte do Bunkru 67.

Bunkr je po všech stránkách skvěle vybavený a připravený vám poskytnou dokonalé pracovní útočiště. Jen klid, soukromí a Wi-Fi, odkud vyřídíte jak práci, tak e-maily a videohovory. Bunkr navíc pohání elektřina z obnovitelných zdrojů.

Bunkr 67

Široko daleko nikdo, kdo by vás rušil v momentě, kdy se potřebujete nejvíc soustředit.

Nejvetší klid máte uvnitř v bunkru. Jestli k práci nutně potřebujete kafe, bunkr je vybavený plynovým vařičem, nádobím i užitkovou vodou. Stačí si jen dovézt oblíbenou kávu.

V takovém klidu půjde práce od ruky. A jakmile zaklapnete počítač, odměňte se válením na pohodlné posteli a sledováním Netflixu či HBO. Nebo vyrazte na výlet, České středohoří se jen tak neokouká.

Bunkr C1: Klidné útočiště na kreativní práci

Moderní technologie nám v řadě případů život usnadňují. Pokud vás ale živí kreativní práce, třeba copywriting nebo fotografování, možná víte, že to bývá často naopak. Internet svádí k prokrastinaci a my máme nutkavou potřebu stále kontrolovat sociální sítě.

Zavřete se před všemi rušivými elementy do Bunkru C1. Tady konečně dopíšete poslední kapitolu nové knihy a upravíte těch tři tisíce fotek ze svatby. Bunkr C1 totiž nemá Wi-Fi, takže dáte sbohem videím s koťátky i lajkování fotek lidí ze základky. Místo toho se naplno ponoříte do práce.

Z jedné strany pole, z druhé strany vinice. Nikde nikdo, jen ticho a spousta prostoru pro dotažení projektů.

Jediné, co by vás mohlo rozptýlit, ale zato příjemně, je okolní rozhled do krajiny. Bunkr totiž původně sloužil jako pozorovatelna, takže je z každé strany na co koukat. Možná je ale tohle přesně to, co ve vás zažehne jiskru inspirace při práci!

V bunkru je samozřejmě elektřina z obnovitelných zdrojů. „Céčko“ je vybavené měničem na 220V s možností připojení jakéhokoliv zařízení do 150W. Nechybí ani plynový vařič, abyste si mohli dopřát čajový nebo kávový doping.

Až bude dílo hotovo, dopřejte si odměnu v podobě místního vína. V přilehlých obcích je mnoho sklípků, které stojí za návštěvu.

Bunkr 36: Skvělé místo pro práci a digitální detox

Pokud vás nelákají vinice, ale jste spíše na lesní plody, pak zkuste Bunkr 36. Ten se nachází u lesa, dokud to máte jen pár kroků k darům přírody. V létě jich v okolí roste slušná zásoba, takže snídani vyřešíte během chvíle.

Nicméně ani v tomto bunkru nenajdete Wi-Fi, takže si můžete dát poctivý digitální detox a nerušeně se věnovat svým projektům. A to jak uvnitř bunkru, tak na pohodlném posezení před ním. Aby se vám uprostřed práce nevybil počítač, Šestatřicítku zásobuje energie ze solárního panelu.

Potřebujete klid na práci, plánujete digitální detox a milujete přírodu? Odpověď je: Bunkr 36.

Až budete mít „padla“, určitě vyrazte do věhlasných Slavonic. Třeba zrovna trefíte období, kdy se tu pořádá slavný filmový a hudební festival Slavonice Fest.

3 tipy na závěr pro lepší soustředění a produktivitu

 

     1. Pondělí věnujte plánování

Nemáte-li přehled v tom, co vás daný týden čeká, budete skákat od jedné činnosti k druhé a žádnou vlastně pořádně nedokončíte. Napište si seznam činností na každý den a pokud zjistíte, že máte některý den plnější než jiný, úkoly posouvejte tak, aby byl každý pracovní den vyvážený.

     2. Zakažte si sociální sítě v pracovní době

Vypněte si vyzvánění a notifikace u mobilních aplikací. Telefon odložte tam, kde ho nemáte na očích, ideálně co nejdále od pracovního místa. Na počítači si vytvořte druhý uživatelský účet, kde budete odhlášeni ze sociálních sítí. Lenost je lidem přirozená, a právě nutnost psát přihlašovací údaje vás udrží dál od neustálého projíždění Facebooku.

     3. Změňte pracovní prostředí

Ať už si pronajmete bunkr na víkend nebo se jen přesunete s počítačem z kanceláře na pohovku u recepce, každá změna prostředí je dobrá. Najednou máte jiný výhled z okna, možná i pohodlnější sezení a vaše myšlenky neubíjí stereotyp.